Izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa - produkty II

22 Kwiecień
2017

I. Powłoka wodoszczelna Ceresit CR 65

Ceresit CR 65 to masa cementowa jednoskładnikową. Zaprawę miesza się z wodą. Dzięki zawartości modyfikatorów i substancji hydrofobowych nadaje się do izolacji ścian przed wilgocią. Jej zaletą jest łatwość stosowania i wysoka przyczepność tak do powierzchni mineralnych, jak i bitumicznych. Zaleca się ją do zabezpieczania strefy rozprysków wody deszczowej na cokołach budynków. Jest to masa paroprzepuszczalna, co umożliwia jej wykorzystanie do izolacji ścian od strony piwnic, jeśli nie stosuje się izolacji zewnętrznej.

Ceresit CR 65 może zostać wykorzystany w miejscach mokrych przed nałożeniem izolacji bitumicznej w celu zabezpieczenia jej przed wilgocią. Można ją kłaść na przykład na betonie, czyli na powłoce sztywnej bez rys i bez pęknięć. Podłoże pod taką powierzchnię powinno być czyste, szorstkie i nasiąkliwe. Musi być obficie zroszone wodą lub płynem Ceresit CO 81. Zwilżanie powinno być przeprowadzone na kilka godzin przed podjęciem prac, jeśli podłoże jest silnie chłonne.

Co istotne, izolacja powinna być wykonywana na betonie mającym co najmniej 3 miesiące i nie wcześniej niż na 3 miesiące po obciążeniu stropu na ścianach, by budynek mógł przejść fazę najintensywniejszego osiadania. Zaprawa powinna być nakładana w co najmniej dwóch warstwach pędzlem, pacą lub metodą natryskową do osiągnięcia około 3 milimetrów grubości łącznej izolacji. Izolacja przez jedną dobę powinna pozostawać wilgotna. Jej utwardzanie się zajmuje 7 dni, po czym może być pokryta tynkiem lub mogą na niej zostać położone płytki ceramiczne.

II. Powłoka uszczelniająca krystalizująca Ceresit CR 90

Zaprawa jednoskładnikowa do tworzenia izolacji wodnej odpornej na pozytywne i negatywne parcie wody, potrafiąca uszczelniać mikrorysy do wielkości 0,4mm. Powłoka paro przepuszczalna. Jej główna zaletą jest krystalizacja zachodząca w czasie eksploatacji polegająca na tym, że kryształy z zaprawy wchodzą w kapilary podłoża, gdzie się rozrastają i blokują transport wody. Powłoka jest odporna na słup wody powodujący pozytywne parcie 15m lub negatywne parcie 5m.

III. Płyn do iniekcji zawilgoconych murów Ceresit CO 81

Roztwór krzemianów z hydrofobowymi dodatkami przeznaczony do renowacji starych murów poprzez nawiercanie otworów w zawilgoconych murach i podawanie preparatu. Nadaje się także do stosowania na powierzchni murów.

Ochrona przed wilgocią

IV. Tynk renowacyjny uniwersalny Ceresit CR 63

Wykorzystywany w tynkach renowacyjnych grubości 10-30mm. Dobra ochrona izolacji pionowej od strony piwnic (zmniejszenie zjawiska skraplania się wody na chłodnych ścianach).

V. Tynk renowacyjny specjalistyczny Ceresit CR 62

Tworzy tynki renowacyjne o grubości 10-30mm. Ogranicza skraplanie się wody na chłodnych ścianach piwnic.

VI. Tynk renowacyjny uniwersalny Ceresit CO 84

Uplastycznia i napowietrza zaprawę cementową (porowatość na poziomie 25%). Warstwa 2cm tynku z dodatkiem tego cementu ograniczy zjawisko skraplania się wody na powierzchni zawilgoconych murów.

VII. Cement błyskawiczny Ceresit CX 1

Uszczelnia beton i mury w przypadku przebić wody, także pochodzących z rur. Nie zawiera chlorków. Twardnienie zaczyna się po 3 minutach od zalania wodą.

VIII. Cement montażowy Ceresit CX 5

Szybko twardniejący cement do wykonywania zakotwiczeń elementów metalowych w betonie lub murze. Wodoszczelny i skuteczny w tamowaniu lokalnych sączeń wody. Może służyć do drobnych napraw po dodaniu piasku.

IX. Emulsja kontaktowa Ceresit CC 81

Rozpuszczalny w wodzie dodatek do zapraw cementowych podnoszący przyczepność podłoża i zmniejszający ryzyko przysychania. Idealny do zapraw na obrzutki pod tynki i do napraw elementów betonowych.

Autor

Michał Urasiński

Redakcja hydroizolacja.edu.pl

To może Cię zainteresować