Jak szukać mieszkań na sprzedaż w Warszawie w okazyjnej cenie?

Zakup własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Wysokie ceny nieruchomości na sprzedaż w Warszawie nie ułatwiają jednak jego realizacji. Okazuje się, że w stolicy także można kupić mieszkanie w atrakcyjnej, a często bardzo okazyjnej cenie – należy jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę i gdzie szukać takiej nieruchomości. Oto kilka praktycznych wskazówek, które znacznie ułatwią wybór atrakcyjnej cenowo oferty spośród nieruchomości na sprzedaż w Warszawie.

Sprzedaż nieruchomości w Warszawie a okazje cenowe

Rynek nieruchomości rządzi się własnymi prawami. Aktualnie zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego jest kosztowną inwestycją. Z tego powodu osoby z ograniczonym budżetem powinny raczej skoncentrować swoją uwagę na mieszkaniach z rynku wtórnego. Ludzie decydują się na sprzedaż nieruchomości w Warszawie z różnych powodów. Częstym motywem do zbycia posiadanego mieszkania są problemy finansowe, np. nieradzenie sobie ze spłatą kredytu hipotecznego obciążającego nieruchomość, nabycie spadku, który stanowi dodatkowy koszt lub przeprowadzka do innego miasta lub mieszkania partnera.

Takie osoby pragną jak najszybciej znaleźć nabywcę na swoją nieruchomość, zazwyczaj są więc zdecydowani na delikatne obniżenie jej ceny, jeśli tylko trafi im się osoba rzeczywiście zainteresowana zakupem. Daje to kupującemu szansę na negocjowanie ceny mieszkania i tym samym lepsze dopasowanie jego wartości do posiadanego budżetu. Czynnikiem sprzyjającym negocjacjom jest także czas – sprzedający często chcą jak najszybciej sfinalizować transakcję, gdyż pozwoli im to na uregulowanie zadłużenia lub umożliwi realizację własnych planów życiowych.

Jak szukać mieszkań na sprzedaż w Warszawie w okazyjnej cenie?

Jak rozpoznać dobrą okazję na zakup mieszkania w stolicy?

W pierwszej kolejności, zanim jeszcze przystąpimy do kontaktowania się z właścicielami nieruchomości na sprzedaż w Warszawie, warto zorientować się, jakie ceny panują na rynku mieszkań w stolicy. Według nieoficjalnych danych, z dobrą okazją cenową mamy do czynienia w sytuacji, kiedy cena lokalu jest o co najmniej 20% niższa od kosztu zakupu mieszkań w podobnej lokalizacji i zbliżonym standardzie. Zakup takiego mieszkania to spora oszczędność, znacznie większe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego oraz zysk na przyszłość – jeśli za kilka lat zdecydujemy się na sprzedaż takiej nieruchomości, możemy na niej dodatkowo zarobić.

Poszukując okazyjnych nieruchomości na sprzedaż w Warszawie warto jednak zachować czujność i ostrożność. Wielu sprzedających oferuje swoje mieszkania w niskich cenach z powodu ukrytych wad lub innych niedogodności, których świadomość warto mieć przed zakupem. Przed sfinalizowaniem transakcji warto więc dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym mieszkania, sprawdzić jaką opinią cieszy się najbliższa okolica oraz poznać sąsiadów.

Dużym ułatwieniem dla początkujących osób, które poszukują swojego pierwszego mieszkania w stolicy na własność będzie skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Jego doświadczenie, wiedza oraz znajomość rynku nieruchomości na sprzedaż w Warszawie pozwoli uniknąć popełnienia błędu i krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces zakupu własnego M.

Partnerem materiału jest firma LOCO Real Estate - sprzedaż nieruchomości Warszawa.