Elektroosmoza - koniec problemów z wilgotnieniem ścian w Twoim domu!

Bez wody, wilgotności, trudno byłoby nam istnieć i funkcjonować. Z drugiej jednak strony, ta sama wilgoć potrafi mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze domy. Cement czy beton mają właściwości higroskopijne, co oznacza, że pochłaniają wilgoć (podobnie jak sól czy mąka), a jeśli nie zapobiegnie się nagromadzeniu zbyt dużej ilości wilgoci w ścianach naszego domu, pojawią się grzyby i pleśń, niekorzystne zarówno dla konstrukcji, jak i dla zdrowia ludzkiego. Istnieje jednak rozwiązanie, którego nie tylko pozwala w prosty sposób pozbyć się nadmiaru wilgoci, lecz dzięki któremu w ogóle nie dojdzie do jego nagromadzenia. Tym rozwiązaniem jest elektroosmoza!

Zjawisko higroskopijności w przypadku cementu, gipsu, betonu czy innych zapraw budowlanych wiąże się z obecnością w nich soli rozpuszczalnych, które posiadają łatwość wiązania się z wodą. Ujmując sprawę czysto fizycznie, zjawisko to polega na różnicy mikro potencjałów elektrycznych danych substancji i otoczenia. Przez coś takiego, wilgoć potrafi wejść w mury naszych domów i niepostrzeżenie wgryźć się w ich chemiczną strukturę. Oczywiście to jeszcze nie koniec świata - współczesna technologia zna bardzo wiele sposobów na osuszanie zawilgotniałych  budowli. Są to m.in. "nagrzewanie" budynków, wypompowywanie nadmiaru wody za pomocą specjalistycznych pomp czy używanie mechanicznych osuszaczy powietrza. W większości metody te jednak są kosztowne, wymagają sporo wysiłku (opróżnianie pomieszczeń), a zbyt późno zastosowane nie dają pełnej gwarancji na powodzenie całej operacji. Pojawiło się jednak rozwiązanie, które pozbawione jest wad swoich poprzedników, za to jest dużo skuteczniejsze. Tym rozwiązaniem jest elektroosmoza. 

Elektroosmoza - koniec problemów z wilgotnieniem ścian w Twoim domu!

Sprawdzone rozwiązanie do osuszania budynków

Elektroosmoza to najprościej rzecz ujmując odwrócenie procesu pochłaniania wody przez substancje znajdujące się w materiałach budowlanych, z których stworzone są nasze domy. Stworzono specjalne urządzenia, które emitują fale elektromagnetyczne. Fale te odwracają procesy higroskopijne, co nie tylko może pomóc przy osuszaniu zawilgotniałych ścian i powierzchni, ale przede wszystkim może je przed zawilgotnieniem uchronić. To jednak nie wszystko. Urządzenia, które zostały stworzone do elektroosmozy są niewielkie, mają spory zasięg działania, zużywają bardzo mało energii, a co najważniejsze - nie wymagają żadnych działań dodatkowych (przenoszenie mebli, montaż pomp lub innych urządzeń, odświeżanie wnętrz). Urządzenia te nie mają również żadnego negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie. 

Jeżeli więc zaobserwujesz, że w Twoim domu dochodzi do nagromadzenia wilgoci albo dopiero co się wprowadziłeś i nie chcesz w przyszłości mieć z tym kłopotów, urządzenia do elektroosmozy zostały wymyślone właśnie z myślą o Tobie. Ta metoda łączy w sobie łatwość obsługi, nieinwazyjność (działanie urządzeń jest na co dzień nieodczuwalne) i skuteczność potwierdzoną przez wiele niezależnych ośrodków badawczych na całym świecie. Wilgoć w Twoim domu właśnie przestałą być problemem!