Jakie są najważniejsze zalety bezwykopowej renowacji kanałów?
Czasami może wystąpić awaria kanalizacji. Jedną z przyczyn jest zatkanie linii kanalizacyjnych. Wszelkie blokady lub przerwy powodują cofnięcie się odpływów i problemy z fundamentami. W najgorszym przypadku prowadzą do skażenia środowiska. Bezwykopowa naprawa kanalizacji jest coraz częściej stosowana.
Tradycyjne i nowoczesne metody naprawy kanałów
Tradycyjne rury po pewnym czasie zatykają się i pękają. Korzenie drzew czasami też uszkadzają system kanalizacyjny. Nowoczesna bezwykopowa naprawa kanalizacji przyspiesza niezbędne prace. Nie trzeba już kopać roru wzdłuż rury, aby uzyskać dostęp do uszkodzonego obszaru. Teraz wystarczy wykonać kilka małych otworów, aby wykonać zadanie. Specjaliści stosują malutką kamerę wideo, która pozwala obserwować przebieg naprawy.
Na czym polega bezwykopowa technologia?
Bezwykopowa naprawa rur Poliner.eupolega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanalizacyjnego i naprawie poprzez zainstalowanie wykładziny epoksydowej. Uszczelniając rury w ten sposób, woda do nich się nie dostanie. Korzenie drzew nie uszkodzą rury. Taka technologia zapobiega też wyciekom. Nie trzeba kopać rowu, aby wykonać wszystkie niezbędne prace. Brak kopania oznacza brak uszkodzeń chodnika, podjazdu i krajobrazu. Jeśli zastosujemy tę nowoczesną technologią, mogą wytrzymać 50 lat i więcej. Zazwyczaj cała naprawa zajmuje tylko jeden dzień.
Oszczędność czasu
Technicy korzystający z tradycyjnych metod spędziliby kilka godzin na wykopywaniu uszkodzonej rury kanalizacyjnej. Przez zakończeniem naprawy trzeba by było jeszcze wyrównać rów. Cała naprawa wraz z pracami przygotowującymi byłaby bardzo czasochłonna. Z kolei nowoczesna technologia CIPP (bezwykopowa naprawa) zajmuje znacznie mniej czasu i nie angażuje tylu pracowników.
Mniejsze niedogodności dla mieszkańców podczas naprawy
Gdy system kanalizacji jest uszkodzony, mieszkańcy nie mogą już korzystać z wody w swoim domu. Tradycyjna naprawa trwa oko 7-14 dni, więc jest niezwykle uciążliwa. Teraz wiele napraw zajmuje około 24-48 godzin. Jest to możliwe dzięki zdecydowanie krótszym przygotowaniom.
Nie rujnuje krajobrazu.
Kopanie jest jednym z największych problemów związanych z tradycyjnymi metodami wymiany rur. Hydraulik musi odkopać rurę, aby ją naprawić lub usunąć/wymienić. Jeśli masz zadbany ogródek, musisz wiedzieć, że takie kopanie zniszczy wszystko.
Nasuwa się więc pytanie, co zrobisz, gdy system kanalizacyjny będzie już naprawiony. Większość hydraulików jest na tyle uprzejma, by zastąpić darń i ziemię, którą właśnie wykopali. Jednak przeciętny hydraulik nie dba o ogródek. Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić doświadczonego ogrodnika, by przywrócił poprzedni blask.
Nawet jeśli technologia bezwykopowa kosztuje trochę więcej niż tradycyjna metoda, nie zrujnuje Twojego ogródka.
Jest minimalnie inwazyjna.
Pod powierzchnią ziemi mogą być ukryte złoża toksycznych materiałów. Tradycyjne kopanie może niestety uwolnić te toksyny do powietrza, którym oddychamy. Bezwykopowa wymiana rur jest minimalnie inwazyjna. Dlatego zapewnia większe bezpieczeństwo.