Zarządzanie najmem – dlaczego warto?

Wynajem mieszkania tylko pozornie jest prostym i mało skomplikowanym przedsięwzięciem. Wymaga dopełnienia szeregu formalności, wyboru odpowiedniego najemcy oraz czuwania nad prawidłowym przebiegiem umowy. Nie każdy właściciel na to czas i ochotę. W takiej sytuacji warto sięgnąć po zarządzanie najmem – profesjonalną usługę, która zdejmuje z barek wynajmującego większość związanych z tym przedsięwzięciem obowiązków.

Czym jest zarządzanie najmem i jakie korzyści zapewnia?

Zarządzanie najmem to profesjonalna usługa realizowana przez firmy specjalizujące się w zarządzaniu nieruchomościami. Jest dedykowana głównie klientom indywidualnym, czyli właścicielom lokali przeznaczonych na wynajem, którzy chcieliby szybko, sprawnie i bezpiecznie oddać je w ręce najemców. Zarządzanie najmem obejmuje wszystkie czynności niezbędne do korzystnego wynajęcia mieszkania – przygotowanie lokalu do wynajęcia, ogłoszenia, pośredniczenie w kontaktach z zainteresowanymi wynajmem osobami, prezentacje lokalu, negocjacje oraz finalizację umowy.

Oprócz tego, właściciel nieruchomości może liczyć na profesjonalne wsparcie już po wynajęciu mieszkania – firma pilnuje terminowych płatności, rozwiązuje potencjalne problemy z najemcą, a po zakończeniu umowy, rusza na poszukiwanie nowego najemcy. Usługa zarządzanie najmem pozwala więc czerpać pełnię korzyści z przeznaczenia swojego mieszkania pod wynajem, bez związanych z tym często występujących problemów, niedogodności i stresu. Daje właścicielowi to, co najważniejsze – spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność comiesięcznych zysków płynących z wynajmowania jego nieruchomości.

Zarządzanie najmem – dlaczego warto?

Samodzielne wynajmowanie mieszkania a współpraca z profesjonalną firmą

Wielu właścicieli mieszkań sądzi, że samodzielne wynajmowanie mieszkania jest bardziej opłacalne. Mają tu na myśli głównie pieniądze, które oszczędzają nie płacąc nikomu za pośredniczenie w tym procesie. Sytuacja nie przedstawia się jednak tak różowo, jak wynika to z teorii. Samodzielne wynajmowanie mieszkania jest bowiem obarczone licznymi obowiązkami, formalnościami oraz sporym ryzykiem. Wymaga także poświęcenia znaczących ilości czasu zarówno na poszukiwanie najemcy, spotkania z zainteresowanymi osobami, jak i rozwiązywanie problemów w trakcie trwania umowy. W efekcie właściciel może zaoszczędzić na kosztach pośrednictwa, jednak samodzielne wynajmowanie nieruchomości będzie go kosztowało więcej czasu, nerwów i energii.

Specjalnie z myślą o osobach nastawionych na bezproblemowe wynajmowanie swoich nieruchomości powstała usługa zarządzanie najmem dostępna na stronie https://integrummanagement.pl/klient-indywidualny. Jej miesięczny koszt nie jest zbyt duży, a pozwala zyskać pewność w pełni opłacalnego udostępniania najemcom swojej własności. Sztab specjalistów czuwa nad każdym etapem realizowania przedsięwzięcia, od przygotowania i zamieszczenia ogłoszeń, poprzez selekcję kandydatów, a kończąc na rozwiązywaniu problemów w trakcie obowiązywania umowy. Właściciel zyskuje natomiast pewność, że jego mieszkanie jest w dobrych rękach i może w pełni skupić się na korzyściach płynących z jego wynajmowania.