Właściwości i zastosowanie cegieł klinkierowych.

Cegła klinkierowa to popularny materiał budowlany o naprawdę szerokim zastosowaniu. Cechą klasyczną cegieł klinkierowych jest to, że posiadają one różne, ciekawe kolory, dzięki temu doskonale nadają się do ozdoby. Najpopularniejsze klinkiery występują w takich kolorach jak: pomarańczowy, czerwony czy też brązowy. Dodatkowo możemy zakupić je także w takich barwach jak: granat czy czerń. Niektórzy producenci posiadają również cegły klinkierowe w kolorze szarym i białym. Istnieje wiele różnych odcieni cegieł klinkierowych, dlatego z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś, co najbladziej będzie mu odpowiadało wizualnie

Właściwości cegieł klinkierowych.

                Cegły klinkierowe to produkt wysoce wytrzymały na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby pojawić się np.: na skutek ściskania czy też uderzeń. Ich zaletą jest również to, że są odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne takie jak np.: wysokie temperatury, promienie słoneczne, wilgoć czy też mróz. Dodatkowo w prosty sposób można przez naprawdę długi czas utrzymać je w dobrym stanie. Możemy zakupić cegły klinkierowe w wielu wymiarach, najbardziej standardowym rozmiarem klinkieru jest jednak wymiar: 250x120x65 mm.

Zastosowanie cegieł klinkierowych.

Cegła klinkierowa może zostać użyta między innymi do: wykańczania elewacji czy też ozdoby fragmentów ścian wewnętrznych. Szczególnie chętnie używane są one w przypadku nowoczesnych aranżacji, wówczas największą popularnością cieszą się cegły w kolorze: białym, czarnym i grafitowym. Cegły klinkierowe często wykorzystuje się także do stawiania kominów, dlatego, że są one niezwykle wytrzymałe na oddziaływanie wysokich temperatur. Z tego właśnie powodu wiele osób chętnie stosuje je również, jako materiał do obudowy kominka w salonie. Cegła klinkierowa to także doskonały materiał używany, jako warstwa osłonowa w ścianach trójwarstwowych.

Właściwości i zastosowanie cegieł klinkierowych.

W ostatnim czasie modne stały się także ogrodzenia wykonywane z cegły klinkierowej, a w ogrodach coraz częściej możemy spotkać grille zrobione z tego właśnie materiału. Dostrzegalne jest to szczególnie u osób, które posiadają już elewację budynku wykonaną z klinkieru. Jest to dla nich wówczas doskonały sposób na uzupełnienie aranżacji posesji.