Dlaczego warto ocieplić dom?

Każdy chce zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu, zwłaszcza przy obowiązujących obecnie cenach za prąd oraz gaz. Jak przekonują eksperci, ocieplenie domu jest najprostszym sposobem na realizację tego zadania. Nie jest to jednak jedyny argument przemawiający za tym, żeby zadbać o odpowiednią izolację. Oto kilka innych powodów, dla których warto rozważyć ocieplenie domu jednorodzinnego.

Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 30 procent!

Izolacja z wełny skalnej pomaga utrzymać ciepło w domu podczas zimnych miesięcy, spowalniając utratę ciepła przez ściany, okna i sufity. Bez właściwej izolacji ciepło ucieka w tych miejscach szybciej, co w praktyce oznacza tyle, że trzeba częściej podkręcać termostat lub zużywać więcej energii elektrycznej, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w domu przez całą zimę.

Ile oszczędności zapewnia dobra izolacja? Wiele zależy od kondycji samego budynku oraz temperatury, którą chcą jego użytkownicy w środku. Średnio szacuję się jednak, że jest to od 15 do nawet 35 procent wartości rachunków za ogrzewanie - to naprawdę bardzo dużo.

Dlaczego warto ocieplić dom?

Wzrasta szacunkowa wartość nieruchomości

Efektywność energetyczna domu jest jedną z najważniejszych rzeczy branych pod uwagę przy zakupie lub sprzedaży domu jednorodzinnego. Jeśli masz starszy dom, być może warto zainwestować w izolację, aby zwiększyć wartość samej nieruchomości -w ten sposób szybciej doprowadzisz transakcję sprzedaży domu do końca.

Mniej hałasów dochodzących z zewnątrz

Dobra izolacja jest również ważna z punktu widzenia redukcji hałasu. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której jest duży ruch uliczny lub hałaśliwi sąsiedzi, ocieplenie budynku może pomóc zmniejszyć ilość hałasu, który przedostaje się do domu.

Znacząco poprawia to komfort użytkowania samego domu jednorodzinnego.

Dom będzie dużo bardziej ekologiczny

Ocieplenie domu to świetny sposób na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych dokonujących się na świecie. Agencja Ochrony Środowiska szacuje, że każdego roku domy tracą do 40 procent ciepła przez pęknięcia, szczeliny i dziury w ścianach, sufitach oraz podłogach. Izolując swój dom, możesz pomóc zatrzymać to ciepło w środku, tam gdzie jego miejsce.

To tylko kilka powodów przemawiających za tym, aby zadbać o odpowiednią izolację budynku. W rzeczywistości, jest ich znacznie więcej - koniecznie poznaj je wszystkie, zanim podejmiesz decyzję o tym, jaki system ocieplenia chcesz wybrać.

Więcej na temat ocieplenia domu wełną skalną (ale nie tylko) przeczytasz tutaj: https://elewacyjni.pl/