Jak zrobić projekt domu?

Być może, gdy byłeś małym dzieckiem, lubiłeś budować małe domki z klocków LEGO lub innych plastikowych klocków. Wyobrażałeś sobie, jak wchodzisz do środka. Teraz projektując prawdziwy dom, możesz skorzystać z wielu przydatnych programów.

Sweet Home 3D

Jest jedną z wielu aplikacji na rynku, które można wykorzystać do wizualnego projektowania domu. Jednocześnie nie musimy wiedzieć i umieć wielu rzeczy. Dostępny jest w różnych formatach. Program podzielony jest na 4 główne panele. Jeden zarządza biblioteką, drugi wyświetla parametry obiektów i tekstur, trzeci pokazuje siatkę 2D, w której odbywa się całe projektowanie, a czwarty służy do wyświetlania projektu w 3D i swobodnego poruszania się w nim. Wyróżnia się możliwością oglądania projektu 3D w dowolnym momencie, z perspektywy pierwszej osoby. Elementy sterujące są intuicyjne, a użytkownicy mają dużą swobodę w projektowaniu.

 Jak zrobić projekt domu?

Live Home 3D

To oprogramowanie do projektowania domu. Można go uruchomić na dowolnym urządzeniu. Pozwala tworzyć szczegółowe projekty i renderować. Dzięki niemu możesz szybko, łatwo i precyzyjnie kończyć plany i dodawać meble i bibeloty w każdym pokoju w domu. Został opracowany przy użyciu technologii natywnej platformy dla Windows, Mac i iOS. Dlatego pozwala na maksymalne wykorzystanie aplikacji. Ponadto możesz udostępniać pliki między platformami i edytować je tak, jakby był zapisany z preferowanego systemu.

pCon.planner

pCon.planner jest oprogramowaniem do projektowania 3D. Możesz go wykorzystać do realizacji różnych pomysłów na aranżację wnętrz. Na przykład możesz zaprojektować biuro na otwartym planie, gabinet dentystyczny, bar, salon lub trzypokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką.

 Jak zrobić projekt domu?

Roomstyler 3D

To przydatna aplikacja do projektowania pokoi online. Pozwala w ciągu kilku minut wykorzystać tysiące obiektów do stworzenia własnego pokoju. Jest łatwy w użyciu i ma unikalny widok z kamery. Dlatego możesz zobaczyć pokój z dowolnego kąta i renderować zdjęcie. Przyciski Cofnij i Ponów pomagają szybko naprawić błędy. Meble i akcesoria, które możesz wybrać są rzeczywistymi przedmiotami, kupisz je online. Aplikacja obsługuje skróty do szybkiej nawigacji.

SketchUp

W tym programie łatwo narysujesz projekt, który wygląda bardzo realistycznie. Program jest intuicyjny, wydajny i prosty do nauczenia. Umożliwia renderowanie powierzchni w różnych stylach. Ułatwia integrację z oprogramowaniem, które zapewnia dodatkowe możliwości. Obsługuje różne wtyczki. Projekt można umieścić bezpośrednio na stronie.