Mieszkania w Wilanowie coraz popularniejsze! Dlaczego warto tam zamieszkać?

Mieszkania z rynku pierwotnego to coraz częstszy wybór Warszawiaków. Stolica naszego kraju obfituje w atrakcyjne mieszkania położone nie tylko w samym sercu miasta, ale także w okolicach. Szczególną popularnością mieszkańców Warszawy cieszą się mieszkania w Miasteczku Wilanów. Jakie zalety i wady posiadają nieruchomości w Wilanowie i dlaczego warto wybrać właśnie je?

Rynek nieruchomości w województwie mazowieckim

Według statystyk popularnego serwisu z ogłoszeniami nieruchomości, mieszkańcy województwa mazowieckiego w trzecim kwartale 2016 r. znacznie chętniej kupowali niż wynajmowali mieszkania. Aż 47% osób było zainteresowanych bowiem ich zakupem, a zaledwie 25% wynajmem. W przypadku domów 7% deklarowało chęć jego kupna, z kolei zaledwie 2% było zainteresowanych wynajem. 40% mieszkańców województwa mazowieckiego chciało natomiast nabyć mieszkanie w nowym budownictwie.

Nie była problemem nawet stale rosnąca cena mieszkań, która w Warszawie podniosła się o 3,4% na początku 2016 r. Mieszkańcy stolicy najchętniej kupowali większe mieszkania. Lokale dwupokojowe wybierało bowiem 33% osób, trzypokojowe 40%, z kolei większe wybierało 18% badanych. Kawalerki cieszyły się zainteresowaniem 9% ankietowanych. 2016 r. był także szczególnie korzystnym czasem dla deweloperów, którzy sprzedali w tym okresie wyjątkowo dużo mieszkań.

Osoby, które planują zakup nowego mieszkania w stolicy, powinni zwrócić szczególną uwagę na nieruchomości zlokalizowane na terenie Wilanowa. Według raportu przeprowadzonego w marcu 2017 r. Wilanów jest obecnie jedną z sześciu czołowych dzielnic Warszawy, której nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem wśród nabywców.

 

Sytuacja na rynku nieruchomości w Wilanowie

Miasteczko Wilanów jest miejscem, w którym dominuje niska zabudowa. Wiele nieruchomości usytuowanych na jego terenie do luksusowe apartamenty i rezydencje, które przeplatają się z zabytkowymi budynkami oraz obiektami usługowo-biurowymi. W Wilanowie nie brakuje także terenów zielonych, rezerwatów przyrody oraz parków. Jest to kameralne, zielone miejsce, które charakteryzuje się niskim stopniem zaludnienia.

Niedawno na terenie Wilanowa oddane zostały do użytku nowe projekty Młody Wilanów, Oaza La Clarte oraz Śródmieście Wilanów. Coraz więcej mieszkań w tej okolicy wraca jednak na rynek wtórny. Jest to spowodowane faktem, że wiele nieruchomości zostało zakupionych przez nabywców na samym początku istnienia nowych osiedli. Osoby te obecnie decydują się na ich sprzedaż w celu spieniężenia inwestycji.

Wiele mniejszych mieszkań trafia także ponowie do obiegu, gdyż ich właściciele zakładając rodziny wymieniają je na nieruchomości o większym metrażu, odpowiednim dla rodzin. Mimo tego, że w Wilanowie dostępnych jest sporo nieruchomości z rynku wtórnego, nie oznacza to jednak, że zmniejszyła się ich dostępna liczba na rynku pierwotnym. W Wilanowie obecnie realizowanych jest wiele nowych, atrakcyjnych inwestycji. Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zakupem mieszkania właśnie w tej lokalizacji.

Dlaczego warto zamieszkać w Wilanowie?

Często wymienianym argumentem przemawiającym na korzyść Wilanowa, jest jego urbanistyka. Jest to bowiem jedyny duży kompleks zabudowy miejskiej, przy którego projektowaniu udział brali profesjonalni urbaniści. W efekcie powstało miejsce, któremu daleko do blokowiska. Wilanów ma bowiem przemyślany zespół kwartałów, które poprzecinane są osiami widokowymi. Na jego terenie znaleźć można także ciekawe rozwiązania architektoniczne, w których opracowaniu brali udział tacy profesjonaliści, jak m. in. JEMS, Hermanowicz Rewski, Mąka, Sojka Architekci, biuro Andrzeja Kicińskiego oraz Girtler Atelier.

Ogromnym atutem Wilanowa jest także bliskość przyrody oraz terenów zielonych. Jest to idealne miejsce dla osób, które pragną zamieszkać z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a w chwilach wolnych od obowiązków zawodowych być blisko przyrody. Rezerwat skarpy ursynowskiej to bowiem miejsce wprost stworzone dla nich.

Wilanów to jednak nie tylko zieleń i przemyślana architektura. To także miejsce idealnie przystosowane do potrzeb swoich mieszkańców. Na jego terenie znaleźć można bowiem punkty usługowe, do których należą m. in. placówki banków, restauracje, salony piękności, dentyści, weterynarze, drogerie oraz sklepy. Wszystko to sprawia, że Wilanów posiada charakterystyczny klimat niewielkiego, ale komfortowego miasteczka, gdzie wszystko, co istotne jego mieszkańcy mają w zasięgu ręki.

Miasteczko Wilanów zachwyca także dbałością o przestrzeń publiczną. Jego mieszkańcy chętnie biorą udział we wspólnych akcjach takich, jak sadzenie drzew czy pielęgnacja zieleni. Na terenie Wilanowa panuje porządek oraz poszanowanie wspólnej przestrzeni. Jest to wiec idealne miejsce dla estetów, których w wielkim mieście drażnią śmieci, graffiti na murach czy ogólny nieporządek. Warto także wspomnieć, że Wilanów jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych części Warszawy, co także potwierdzają jego mieszkańcy. Osoby mieszkające w Wilanowie są przyjaźnie nastawione, kulturalne, miłe i idealnie nadają się na sąsiadów.

Mieszkania w Wilanowie coraz popularniejsze! Dlaczego warto tam zamieszkać?

Czy Wilanów ma jakieś wady?

Pomimo licznych zalet mieszkanie w Wilanowie nie jest pozbawione wad. W pierwszej kolejności należy mieć świadomość, że jest to miejsce o stosunkowo krótkiej, bo zaledwie 10-letniej historii. W praktyce może się więc okazać, że na miejscu nie ma wszystkiego, co niezbędne do codziennego życia. W ostatnich latach Wilanów prężnie się jednak rozwija. Na jego terenie powstało przedszkole oraz żłobek dla najmłodszych, wkrótce ma także pojawić się szkoła podstawowa oraz nowoczesna hala sportowa.

Wilanów to idealne miejsce dla osób zmotoryzowanych. Mimo dobrego połączenia z pozostałymi częściami Warszawy, jeśli zależy nam na szybkim i wygodnym dojeździe do miasta, jesteśmy bowiem skazani na własne auto. Na terenie osiedla działa obecnie kilka linii autobusowych, które oferują jednak pewne ograniczenia. Patrząc na kierunek rozwoju Wilanowa możemy jednak śmiało sądzić, że ma on duże szanse, by już wkrótce stać się najatrakcyjniejszą dzielnicą Warszawy.

Sprawdź sam jak wiele mieszkań możesz przejrzeć i wytypować do szerszych poszukiwań: mieszkania Warszawa sprzedaż