Właściwy wybór klamki

Zainstalowanie właściwej klamki do drzwi zewnętrznej jest bardzo istotne, ponieważ zapewniona jest wówczas funkcjonalność na jak najlepszym poziomie, dlatego warto przeznaczyć na jej zakup większą kwotę. W marketach budowlanych znajduje się mnóstwo rodzajów klamek do drzwi zewnętrznych, dobór odpowiedniego modelu jest uzależniony od konkretnych wymagań użytkowników, dla jednych ważniejszy jest materiał wykonania, dla innych natomiast kształt, czy kolor.

Jaką klamkę wybrać?

Klamki do drzwi zewnętrzne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne, żeby mogły spełniać wszelkie oczekiwania domowników i podkreślały styl panujący w każdym domu, wybór z pewnością nie powinien być przypadkowy. Jeżeli drzwi wejściowe nie są bogato zdobione, a raczej klasyczne, najlepsze będzie dopasowanie klamek w podobnym stylu, przesadzona forma nie sprawdzi się w minimalistycznych odsłonach drzwi zewnętrznych. Natomiast zastosowanie bogatych zdobień w wejściu  w pełni uzasadni wybór klamek do drzwi zewnętrznych w odsłonie stylu antycznego lub wykonanych z grubej i porządnej płyty, co będzie doskonałym uzupełnieniem dla panującego stylu. Klamki do drzwi zewnętrzne, na których znajdują się jakiekolwiek ornamenty i finezyjne zdobienia sprawdzą się jako dodatek do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu, niezależnie od dokonane wyboru kluczową kwestią jest materiał, z którego są wykonane. Zamontowane klamki do drzwi zewnętrznych muszą być w pełni odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, ponieważ w zależności od pór roku są narażone na opady, deszczu, śniegu, mrozu, czy silnego wiatru. W związku z tym koniecznym jest wybór klamek do drzwi zewnętrznych, które są pokryte warstwą nierdzewną, tak by nie pojawiała się konieczność częstych wymian na nowe, muszą być po prostu odporne na odpryski, czy inne uszkodzenia.

Właściwy wybór klamki

Jakie istnieją rodzaje klamek do drzwi zewnętrznych?

Poza specjalnie zdobionymi klamkami do drzwi zewnętrznych, na rynku znajdują się produkty z krótkim, długim lub dzielonym szyldem, a także takie, które mają dodatkową wkładkę i mogą być otwierane wyłącznie z jednej strony. Każdy z wymienionych rodzajów z powodzeniem mogą być dokładnie zamykane, ponieważ zawierają specjalne otwory na zamek, którego montaż nie jest trudny. Oczywiście najlepszym materiałem, z którego powstają klamki do drzwi zewnętrznych jest stal nierdzewna, charakteryzująca się również niemałą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia w trakcie korzystania z produktu. Stal wykorzystywana do produkcji klamek do drzwi zewnętrznych powinna wyróżniać się dodatkową warstwą chromu lub niklu, by wytrzymałość była właściwie wzmocniona. Ciekawą alternatywą dla gładkich klamek są nieco chropowate modele, które dodają szyku i elegancji oraz niepowtarzalnego wyglądu drzwiom zewnętrznym. Dla mniej wymagających osób, polecane są aluminiowe klamki do drzwi zewnętrznych, jednak to rozwiązanie poleca się głównie do zastosowania w pomieszczeniach, do których nie wchodzi się często, aluminium jest bowiem lżejszym metalem, dlatego nie wyróżnia się dużą odpornością na ewentualne uszkodzenia.

Partnerem materiału jest sklep Klami-Drzwiowe.pl - oferujący klamki do drzwi zewnętrznych.