Wykorzystanie kontenerów socjalnych

Kontenery morskie zyskują na popularności, są one wykorzystywane do bardzo różnorodnych celów w wielu różnych branżach i biznesach.  Interesującym rozwiązaniem jest zwłaszcza przekształcenie kontenera morskiego w kontener socjalny, który może mieć wiele ciekawych zastosowań.

Do czego może zostać wykorzystany kontener socjalny i jakie są jego główne zalety?

Kontener socjalny doskonale sprawdzi się, jako pomieszczenie przeznaczone do pracy, szatnia dla pracowników, zaplecza na placu budowy lub jako mieszkanie. Zarówno wiele przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych decyduje się na zakup kontenerów socjalnych, ponieważ koszty takiej inwestycji są o wiele niższe w stosunku do tradycyjnego budownictwa. Kontener socjalny posiada także ważną zaletę docenianą przez wiele osób jest nią mobilność. Kontener socjalny można łatwo przewieźć w inne miejsce np. za pomocą auta z dźwigiem HDS. Dzięki temu, że kontener socjalny posiada optymalne, uniwersalne wymiary można go dowolnie zagospodarować oraz tworzyć różne konfiguracje składające się z kilku kontenerów. Jeżeli mamy w planach nabycie kontenera socjalnego warto zdecydować się na skorzystanie z usług znanej i cenionej firmy, działającej w branży kontenerów morskich, jaką jest bezwątpienia firma Balticon sprzedająca produkty pod marką EcoContainers. W swojej ofercie posiada ona kontener socjalny, który z pewnością wart jest rozważenia.

Wykorzystanie kontenerów socjalnych

Kontener socjalny dostępny w ofercie firmy Balticon

Kontener socjalny sprzedawany przez firmę Balticon to kontener wyposażony w: wymaganą instalację elektryczną, grzejnik, lampy LED, okno i drzwi, a więc wszystkie niezbędne elementy potrzebne do tego by utworzyć w nim np.: biuro dla pracowników budowlanych, sklep lub miejsce przeznaczone do odpoczynku. Dodatkowo firma ta oferuje możliwość indywidualnego dostosowania kontenera socjalnego do potrzeb i oczekiwań klientów. Istnieje możliwość takich modyfikacji jak: zamontowanie klimatyzacji, wstawienia dodatkowych drzwi lub okna, czy też utworzenia ścianki działowej. Ponadto kontener socjalny może zostać pomalowany na dowolny kolor z palet RAL, ocieplony pianą poliuretanową, a także można zdecydować się na zabezpieczenie okien roletami antywłamaniowymi. Kontener socjalny wystarczy jedynie umeblować według własnych potrzeb i wówczas może stanowić idealne miejsce do odpoczynku np. dla pracowników, którzy do pracy dojeżdżają z odległych miejscowości i dla których powrót do domu na noc w czasie tygodnia pracy był by po prostu nieopłacalny. Dzięki temu, że do utworzenia z kontenera morskiego pomieszczeń socjalnych używa się specjalistycznych materiału, wysokiej jakości oraz stosuje się wszelkie wymagane standardy to mieszkanie takie jest dla użytkownika bardzo komfortowe oraz w pełni bezpieczne. W dzisiejszych czasach wiele firm, zwłaszcza budowlanych decyduje się na takie rozwiązania. Jest to dokonały pomysł, ponieważ tak dostosowany kontener socjalny można bez większych problemów przetransportować po zakończeniu prac na danym obszarze w inne miejsc.