Izera Park – apartamenty na sprzedaż w uzdrowiskowej miejscowości

Miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne są stworzone dla inwestycji w nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Jeszcze lepiej wypadają tutaj lokalizacje górskie, które są atrakcyjne praktycznie przez cały rok, latem oferując szlaki piesze czy rowerowe, a zimą trasy narciarskie. Jedną z najnowszych inwestycji realizowaną w tak atrakcyjnym miejscu, jest Izera Park w Górach Izerskich. Na co dokładnie możemy liczyć?

Izera Park – apartamenty na sprzedaż w uzdrowiskowej miejscowości

Apartamenty Izera Park Świeradów Zdrój, czyli 5 budynków i 161 lokali

Apartamenty Izera Park w Świeradowie Zdroju to inwestycja deweloperska realizowana przez cenioną na rynku firmę Proxin Development, która znana jest z wysokich standardów i niezwykle ciekawych projektów. W tym przypadku mamy pięć nowoczesnych apartamentowców z 161 lokalami mieszkalnymi. Apartamenty są zróżnicowane pod względem liczby pomieszczeń, ich układu i metrażu. Oferowane są mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe. Co do powierzchni mamy do wyboru metraż w zakresie 26-103 mkw.

Izera Park – apartamenty na sprzedaż w uzdrowiskowej miejscowości

Apartamenty pod względem liczby pokoi:

  • kawalerki – 23 apartamenty
  • 2 pokojowe – 111 apartamentów
  • 3 pokojowe – 27 apartamentów

Warto zaznaczyć, że kilka apartamentów na najwyższych kondygnacjach posiada panoramiczne przeszklenia, zapewniające spektakularne widoki na Góry Izerskie. Ponadto mieszkańcy Izera Park otrzymają do swojej dyspozycji parking podziemny, recepcję oraz wiele udogodnień w postaci sali zabaw dla dzieci, strefy coworkingowej, sauny i siłowni, rowerowni i narciarni, a także stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki są wyposażone w windę. Mieszkania dostępne są w opcji wykończenia pod klucz lub stanie deweloperskim. Budowa kompleksu mieszkaniowego ruszyła w ostatnim kwartale 2023 roku. Realizacja planowana jest na ostatni kwartał 2025 roku.

Uzdrowiska w Świeradowie Zdroju

Potencjał inwestycji w apartamenty Izera Park tkwi w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Świeradów Zdrój jest bowiem znaną miejscowością uzdrowiskową. Wszystko za sprawą unikatowych źródeł wód radonowych, które w połączeniu ze złożami borowiny, umożliwiają prowadzenie różnego rodzaju terapii leczniczych. Obecnie na terenie miasta istnieją dwa uzdrowiska. Jest to zatem miejsce chętnie odwiedzane przez kuracjuszy, co przekłada się na zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym. A to dopiero początek, jeśli chodzi o możliwości zarabiania na wynajmie apartamentów w tej miejscowości.

Izera Park – apartamenty na sprzedaż w uzdrowiskowej miejscowości

Izera Park w Górach Izerskich – moc turystycznych atrakcji

Świeradów Zdrój leży w sercu Gór Izerskich, niezwykle atrakcyjnego turystycznie regionu. Zaledwie kilka kilometrów dalej mieści się znana i bardzo popularna wśród turystów Szklarska Poręba. Zaznaczyć jednak trzeba, że to ze Świeradowa Zdroju wychodzi Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, ciągnący się przez całe Sudety.

Izera Park mieści się zaledwie kilkaset metrów od kolejki gondolowej na Stóg Izerski, który latem jest celem podróży miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wojaży, natomiast zimą oferuje oświetloną trasę narciarską o różnych stopniach trudności. Jest to także idealne miejsce dla pasjonatów biegów narciarskich, okolica oferuje bowiem liczne trasy o łącznej długości ponad 100 km. Ponadto apartamentowce znajdują się w bliskim sąsiedztwie szeregu innych turystycznych atrakcji, takich jak wieża widokowa na Młynicy, trasy rowerowe Single Track (ponad 80 km) czy Izerski Park Ciemnego Nieba.