Jak wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Łodzi?

W 2018 roku ceny mieszkań wzrosły. Dynamika cen wynika przede wszystkim z inwestycji deweloperów. Popyt na nieruchomości stale rośnie, dlatego kupujący walczą o najlepszą lokalizację i inwestycję.

W 2018 roku za kawalerkę w Łodzi trzeba było zapłacić około 4900 zł za m2, za dwupokojowe mieszkanie-4800 zł za m2, a za trzypokojowe 4900 zł za m2.

Jak wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Łodzi?

Sytuacja na łódzkim rynku nieruchomości

W ciągu ostatnich kilku lat łódzki rynek nieruchomości powiększył się aż trzykrotnie. Sprzedaż mieszkań w 2018 wzrosła o 30% w porównaniu do 2017 roku. Jeżeli zestawimy rok 2016 i 2018 szybko zauważymy, że wzrost wynosi aż 78%. Łódzki rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie. Przede wszystkim dlatego, że kupcy indywidualni i inwestycyjni są zainteresowani nowymi nieruchomościami. W ciągu ostatnich kilku lat rynek dynamicznie się rozwinął. Stolica województwa łódzkiego staje się coraz bardziej atrakcyjna. Wiele osób chce się przeprowadzić do Łodzi. Jest to trzecie miasto w Polsce pod względem wielkości. Ponadto jest to duży ośrodek akademicki.

Ceny kupna i wynajmu mieszkań rosną. Wynagrodzenie nie dogoniły jeszcze wzrostu cen nieruchomości. Jednak w ogólnopolskim rankingu Łódź jest dużo tańszym miastem niż Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Nowych lokali pod wynajem szukają przedsiębiorstwa, które chcą mieć tutaj swoją siedzibę lub oddział. Coraz więcej inwestorów chce lokować swoje pieniądze na łódzkim rynku nieruchomości. Eksperci przewidują, że w ten sposób zmniejsza się ryzyko wyludnienia miasta. Patrząc na statystyki, możemy zauważyć, że mieszkania w Łodzi na rynku pierwotnym cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jak wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Łodzi?

Najatrakcyjniejsze łódzkie dzielnice

Kupując nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na różne czynniki. Lokalizacja jest jednym z najważniejszych kryteriów. Oczywiście każda ma swoje zalety i wady. Każdy nabywca ma trochę inne oczekiwania. Dlatego zwróćmy uwagę na swoje potrzeby.

Oferta nieruchomości w Łodzi jest zróżnicowana. Dotyczy pięciu dzielnic:

  • Bałuty,
  • Górna,
  • Polesie,
  • Śródmieście,
  • Widzew.

Każda dzielnica ma charakterystyczne zalety i wady. Wiele osób wybiera Widzew, ponieważ jest to bezpieczna dzielnica. Znajduje się tu wiele ciekawych i oryginalnych punktów i obiektów. Z kolei mieszkania na Bałutach są w atrakcyjnych cenach. Znajduje się tu wiele sklepów. Wiele klientów jest zainteresowanych Śródmieściem, które oferuje wygodną komunikację i liczne atrakcje kulturalne i sportowe. Polesie jest bardzo zielone, znajduje się tu dużo parków i placów zabaw. To idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Górna cieszy się co prawda mniejszą popularnością, ale jest dobrze skomunikowana. Znajduje się tu dużo parków i przedwojennych zabytków. To doskonałe miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas wolny. Oferta sportowa jest tutaj bardzo zróżnicowana.

Łódź dynamicznie się rozwija. Dlatego przyciąga zarówno polskich, jak i zagranicznych inwestorów. Coraz częściej deweloperzy oferują nowoczesne i prestiżowe nieruchomości. Wybierając mieszkanie, zwróćmy również uwagę na jego rozkład i metraż. Układ pomieszczeń powinien być ergonomiczny. Wpłynie na komfort codziennego życia.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem TabelaOfert.pl - tutaj znajdziesz mieszkania w Łodzi na rynku pierwotnym.